21 серпня 2014 року у виставкому залі Музею Однієї Вулиці відбулося відкриття виставки посмертних масок видатних українців.
Подібні проекти майже не зустрічаються в світі, хоча зібрання живописних образів предків вже давно існує в Національній Портретній галереї у Лондоні, а у паризькому Пантеоні поряд з могилами відомих представників французького народу експонуються їх художні та скульптурні зображення.
До сьогодні не лише в Україні, а й за кордоном не набула популярності практика вшановувати видатних діячів саме через їх посмертні образи, і тому Музей Однієї Вулиці вирішив заповнити цю прогалину.
Вперше у повному обсязі представлені посмертні маски української еліти, в свій час розділеної кордонами, ідеологією, розумінням та усвідомленням нації: видатних громадських та політичних діячів – М.Драгоманова, С.Петлюри, В.Липинського, Є.Коновальця, М.Тарнавського, В.Жаботинського, С.Бандери, О.Степанів, М.Лебідя, С.Стецько; літературних класиків – М.Гоголя, Т.Шевченка, М.Старицького, І.Франка, Б.Лепкого, М.Кирієнко-Волошина, О.Олеся, О.Вишні, А.Малишка, Б.Тена, Б.Антоненка-Давидовича, М.Стельмаха; композиторів – М.Лисенка, О.Кошиця, Ф.Колесси, Б.Лятошинського, Л.Ревуцького, С.Людкевича; художників – М.Ге, К.Малевича, І.Труша, А.Петрицького, С.Литвиненка, О.Кульчицької, В.Касіяна, Р.Сельського; вчених – С.Корольова, М.Гришка, В.Воробйова, В.Філатова; корифеїв українського театру – М.Садовського, М.Заньковецької, С.Крушельницької, А.Бучми, Б.Гмирі, кінорежисерів – О.Довженка, С.Параджанова та багатьох інших відомих постатей.
Саме для того, щоб відчувати власну унікальність, як народу та нації, ми повинні вшановувати своїх героїв, бо тільки особистість творить саму історію; без цього ми будемо раз у раз повертатися в наше неоднозначне минуле. Сподіваємось, що нова виставка «Український пантеон» стане частиною цього важливого процесу.