9 червня 2017 року о 18.00 в виставковій залі Музею Однієї Вулиці відбудеться відкриття виставки робіт Олександра Муратова «Колаzhі».
Український кінорежисер, сценарист, поет, літератор та публіцист Олександр Муратов народився в 1935 році у Харкові в родині поета і драматурга Ігоря Муратова.
Підлітком перебував у підпіллі УПА. За порадою батька, звільненого з німецького концтабору, виїхав із України до Москви на навчання, де також підтримував зв’язки з дисидентами.
У 1959 році закінчив режисерський факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії у С. Герасимова. У 1962-1968 роках – режисер Одеської кіностудії. У 1964 році разом із першою дружиною, режисером Кірою Муратовою, зняв фільм «Наш чесний хліб». У 1966 році зняв першу самостійну стрічку «Явдоха Павлівна». З 1968 року – режисер кіностудії імені О. Довженка.
Працює над документальними та художніми фільмами, зокрема «Гонки по вертикалі» за сценарієм братів Вайнерів. У період 1991-1996 років за творами Миколи Хвильового О. Муратов зняв кінотрилогію: «Танго смерті», «Геть сором!» та «Вальдшнепи».
Перша чеченська війна застала О. Муратова на Кавказі, де він збирав матеріали для фільму про депортацію чеченського народу. Він добровільно запропонував свої послуги владі Ічкерії і знімав для них пропагандистські фільми. Після поранення повернувся до Києва.
У 2004 році на екрани вийшов фільм «Татарський триптих» (за кримськотатарськими новелами М. Коцюбинського). У 2005 році повернувся до літературної праці та видав ряд автобіографічних романів.
Багато років О. Муратов дружив із кінорежисером Сергієм Параджановим і обидва майстри захоплювались створенням незвичайних інсталяцій.
На виставці, розгорнутій в Музеї Однієї Вулиці, представлені нові колажі О. Муратова, присвячені містам та країнам, в яких в свій час побував митець.
На відкритті всі бажаючі зможуть поспілкуватися з відомим режисером, який з радістю поділиться своїми спогадами та роздумами.