У виставковому залі Музею Однієї Вулиці 9 червня 2016 року о 18.00 відкривається експозиція «Мандри невтомного серця. Володимир Різниченко – митець та пілігрим», присвячена одному з найбільших українських вчених-мандрівників початку ХХ століття Володимиру Васильовичу Різниченку (1870-1932).
Його наукові дослідження стосувалися геології та географії, ботаніки та археології; також він був талановитим поетом, перекладачем та художником-карикатуристом.
З 1899 року В. Різниченко кожен рік брав участь у експедиціях до Середньої Азії, окрім цього був законспірованим членом Революційної Української партії, співробітником сатиричного журналу «Шершень», редакція якого розташовувалася на Андріївському узвозі, та газети «Рада».
За результатами своїх подорожей учений підготував та видав наукові роботи по гляціологічним дослідженням, склав перші геологічні т а тектонічні карти Південного Алтаю, за які Російське Географічне товариство в 1915 році присудило йому велику срібну медаль імені Миколи Пржевальського. В наступному році була надрукована головна праця Володимира Різниченка – книга «Східна Калба», де він подав розлогий огляд геологічної будови древніх гір, пояснив походження річок, охарактеризував ґрунти та рослинний світ цієї загадкової місцевості.
З лютого 1918 року він член Українського геологічного комітету, у 1929 році обраний академіком ВУАН та директором науково-дослідного геологічного інституту. В ці роки В. Різниченко проводить геологічні та гідрогеологічні дослідження нагірного берега Дніпра між Межигір’ям та Вишгородом, канівських дислокацій і організовує першу комплексну експедицію до Дніпробуду.
Дещо пізніше учні В. Різниченка відкрили в горах Тянь-Шаня невідомий льодовик, надавши йому ім’я свого вчителя.
На виставці представлені численні наукові роботи академіка В. Різниченка, фотографії з мандрівок, автографи його оригінальних поезій та малюнків.
Виставка буде працювати до кінця 2016 року.