Виставка: Обличчя Майдану

sonechkoЗ 19 лютого 2016 року у виставкому залі Музею Однієї Вулиці відкривається виставка художниці Марини Соченко «Обличчя Майдану». Художниця закінчила РХСШ ім. Т.Г.Шевченка, студію Віктора Зарецького та Київський державний художній інститут. З 1998 року працює викладачем кафедри живопису та композиції Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Вона була на Майдані з перших днів – малювала віче, намети, портрети активістів.

«Вранці 19 листопада 2013 року я вийшла з етюдником на оглядовий майданчик над «Глобусом» на Майдані Незалежності. Відчувалась напруга, збирались люди. Все було символічно в той день, навіть погода. Коли почала малювати, пішов дощ, потім сніг. Полотно і окуляри засипало снігом. Дув сильний вітер. Працювати було важко, проте вирішила не здаватися. Потім засвітило сонце. До мене підходили кореспонденти, питали, навіщо малюю, адже він не підписав асоціацію з Європою. Проте я відчувала сильну енергетику Майдану, відбувалося щось серйозне. До мене підійшли двоє хлопців, попросили підписати прапор. Червоною фарбою я написала «Житомир». Зазвичай олійна фарба не розтікається на полотні, а тут літери розтеклися, немов кров. Вночі побили студентів…» – згадувала Марина Петрівна.

На виставці представлено більше тридцяти портретів майданівців та декілька картин художниці, присвячених тим героїчним і трагічним подіям нашого сьогодення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *